Управління нової генерації
має на меті детальний, цілісний і
глобальний підхід до розвитку суспільства
Микола Войтів: "Лібералізація енергетичного ринку у європейському Центрально-Східному та Балтійському регіонах - це взаємні можливості як для України так і Європи"

Поки в Україні відбувається перетасовка фігур в урядових структурах з поля зору зникають важливі заходи, які відбуваються на Європейському енергетичному ринку. Зокрема, Міжнародна конференція GazReg21 присвячена темі природного газу, скрапленого природнього газу (СПГ) та нафтовим ринкам відбувається у місті Познань, Республіка Польща, що відбувається 11-12 травня 2016 року. GasReg21 є найкращим місцем для зустрічі з високим рейтингом експертів і компаній, що працюють у секторах природного газу та нафти. Окрім важливості тематики це, насамперед, репутація країни, її позитивне позиціювання, те, що цінується в країнах з європейськими цінностями тому  участь України, більше, ніж важлива- вона необхідна.
 
Єдиним представником від України став Микола Войтів, засновник та голова ГО" Управління нової генерації", стипендіат освітньої програми Європейської комісії Erasmus Mundus, студент бізнес-школи у Ризі (Латвія), випускник Дипломатичної академії України, експерт з питань енергетики та газопостачання.
 
Микола Войтів презентував Україну як незалежний експерт. Під час свого виступу дуже чітко й конструктивно зазначив: "Лібералізація енергетичного ринку у європейському Центрально-Східному та Балтійському регіонах - це взаємні можливості:   для України - стати членом великої Європейської енергетичної сім'ї, інтегрувати свій енергетичний ринок, зробити його повністю транспарентним та передбачуваним;   для Європи - отримати партнера з найбільшими газосховищами Європи, партнера з найбільшою газотранспортною системою Європи, партнера- країну, де суспільство з проєвропейською волею. Для реалізації цих взаємовигідних для обох сторін цілей, Україна повинна здійснити два кроки: перший, який вже розпочала - це unbunding Нафтогазу, другий, який має зробити- це створення енергетичної біржі, зокрема біржі газу". 
 
Важливу роль України в європейському енергетичному питанні розуміють і ключові гравці газового ринку, зокрема, під час конференції Микола Войтів мав зустріч з Мачеєм Возняком, віце-президентом найбільшої польської державної компанії, яка займається видобуванням та реалізацією газу та нафти PGNiG (на зразок Нафтогазу-ред) під час якої він зазначив : "Україна є ключовим партнером Польщі у реалізації стратегічних газових проектів".   Представники енергетичної біржі Польщі (POLPX) зазначили про перспективи створення спільного українсько-польського Центрально-Європейського газового хабу. Єдине, що вимагається від України на даному етапі це - послідовність та передбачуваність.  
 
Виконавчий директор американської консалтингової компанії "LNG Allies" Фред Хатчінсон підкреслив: "Перспективи будівництва LNG  терміналу у Южному, біля Одеси, мінімальні. Найоптимальніший варіант це купівля скрапленого газу у поляків. Проте, Україна має знати, що США відкриті для допомоги у вирішенні питання енергетичної незалежності України."  Оскільки головними питаннями конференції були – регіональний енергетичний ринок (країни Балтії, країни Центральної та Східної Європи), а також відносини цих ринків у глобалізованому світі, відповідно обговорювалася і ситуація в Україні у контексті створення нових умов для торгівлі природним газом та СПГ, будівництва інтерконекторів, розвитку інфраструктури.   У підсумковій дискусії конференції прозвучали ключові меседжі для України: послідовність у реформуванні енергетичної інфраструктури (виробничої та організаційної); наполегливість та цілеспрямованість у зовнішньому позиціюванні  та відстоюванні свого вагомого місця у єдиному європейському енергетичному просторі; європейська спільнота та США готові усіляко (фінансово, організаційно) підтримувати Україну, але зі сторони України мають бути постійній feedback - що зроблено і  пропозиції як рухатись далі.   
 
На цю важливу міжнародну конференцію оганізатори запросили Миколу Войтіва через його активну позицію - його публікації на тему енергетичного ринку України та Європи є також і в провідних польських виданнях, що не пройшло повз увагу. Оскільки це відкритий майданчик для обміну досвідом, думками, можливостями - то в енергетичній спільноті зацікавлені у молодих активних людях з хорошою європейською освітою, які мають власне бачення, знають перспективи та готові інтегрувати їх для добробуту своєї країни. Це свіжий погляд, ідеї, конкретні пропозиції.  Микола Войтів: "Переконаний,  в енергетичній сфері при правильному стратегічному управлінні лише за 10 років  Україна може бути повністю інтегрованою у Європейську спільноту, а також створено Національну енергетичну біржу з офісом у Києві, і, зокрема, створено найбільший у Європі Центрально-Європейський газовий хаб. Хай буде це моїм закликом до української влади, що  має відбутись управління нової генерації готової реалізувати проекти, що справді активізують реформування економічної, політичної та ментальної інфраструктури України"
 
Для довідки: Міжнародна конференція GasReg21 є частиною Тижня Майбутнього Енергетики у Познані – тиждень ярмарок, виставок, обговорень та конференцій присвячений традиційній енергетиці, зеленій енергетиці, інноваціям.Міжнародна конференція, присвячена темі природного газу, скрапленого природнього газу (СПГ) та нафтовим ринкам «GasReg21», яка відбудеться у місті Познань, Республіка Польща, 11-12 травня 2016 року.
 Серед спікерів заходу також були: Міністр Піотр Наімські, Уповноважений Уряду Республіки Польща у справах стратегічної енергетичної інфраструктури; Іренеуш Лазор, голова правління Товарної Біржі Енергії у Варшаві; Дагмара Коска, член кабінету Віце-президента Єврокомісії з питань енергетики Мароша Шефчовича; Мачей Возняк, віце- президент польської PGNiG, представники більшості європейських країн та США.  Цільовою аудиторією Міжнародної Конференції GazReg21 стали регулятори енергоринків, оператори систем енергетичної інфраструктури, кінцеві споживачі, трейдери, адвокати, дослідники, представники аналітичних центрів, політики, іншимі установи, що діють на ринку природного газу та нафти.
 
        


  14.05.2016