Управління нової генерації
має на меті детальний, цілісний і
глобальний підхід до розвитку суспільства
XXVII Економічний Форум у Криниці

На Форумі були Президенти Польщі, Грузії, Македонії, прем’єр-міністр Польщі та перший віце-прем’єр-міністр, колишні президенти та прем’єр-міністри багатьох європейських країн, зокрема, України, Румунії, Хорватії, Литви, міністри, голови парламентів Польщі, України, члени європарламенту, голови найбільших корпорацій, експерти, представники місцевого самоврядування, культури, науки. Основні теми форуму: енергетика, бізнес і управління, макроекономіка, нова економіка, інновації, держава і реформи, охорона здоров’я.

За результатами участі в енергетичних панелях обговорень Микола Войтів зустрічався з провідними керівниками нафтогазових компаній Польщі таких як PGNIG,Польська Енергетична Біржа TGE (POLPX), PERN S.A.  Відомо, Україна та Польща тісно співпрацюють у даній сфері, тому участь у такого рівня форумі була дуже важливою. Зокрема, Igor Wasilewski, President of the Board, PERN S.A.,поділився баченням щодо майбутнього проекту Sarmatia (Euro-Asian Oil Transportation Corridor). На жаль, оптимістичних перспектив найближчими роками не варто очікувати – ЄС зараз інвестує у газові та електроенергетичні проекти. Україні і надалі потрібно форсувати відновлення роботи щодо інфраструктурних енергетичних проектів, які припали пилом. Проте потрібна політична воля української сторони у реалізації таких важливих проектів. Із Maciej Woźniak (Vice-President of the Management Board, PGNiG, Polish Oil and Gas Company)  Микола Войтів обговорив зростаюче зацікавлення компанії у розвідці, добуванні газу в Україні, а також збільшенні об'єму експорту ресурсу в Україну.

Цікавою була розмова з новим президентом Польської енергетичної біржі (TGE, POLPX) Paweł Ostrowski, та директорами різних напрямків біржі про передовий досвід співпраці TGE із NASDAQ та шляхів реалізації його в Україні.

«Енергетика – одна з найважливіших складових економіки країни, тому найпершим завданням має бути збереження та інвестування у наявну інфрастуктуру, жорсткий контроль та співпраця з європейськими партнерами. Проте це має бути діалог – українська сторона повинна ініцювати, а не імітувати співпрацю. Для прикладу, потужності українських газосховищ найбільші у Європі – 31.5 млрд кубів газу, саме тому реалізація створення газового хабу повинна відбутися в Україні.Тому перспективи у партнерській співпраці із європейцями є, але чи їх використає керівництво держави – це питання до української сторони».

Детальніше про захід у сюжеті «5 каналу».

 

 

    

  

 

  

   05.09.2017